Tele-esilinastus! Kanal 2 näitab auhinnatud dokumentaalfilmi 9. mai pidustustest Venemaal

Reporter.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna kell 22:30 tele-esilinastub Kanal 2 ekraanil möödunud aastal Poola parima dokumentaalfilmi auhinna saanud film «Venelaste «Püha sõda»».

Barbara Włodarczyki auhinnatud dokumentaalfilm kõneleb 9. mai pidustustest Venemaal ja uurib, miks on maailmasõja võidu tähistamine muutunud kogu rahvast ühendavaks religiooniks. Vene hingest ja rahvuslikust uhkusest rääkiv dokumentaalfilm võtab ette teekonna, et saada vastus küsimusele: miks peavad venelased sõda ikka veel pühaks? Selle varjus tõusetub mitmeid teisigi päevakajalisi teemasid. Muuhulgas uurib autor, kas venelased on valmis jätkuvalt oma huvisid iga hinna eest kaitsma? Mida arvavad tavalised inimesed näiteks Ukraina konfliktist ja Vene sõdurite osalemisest Donbassis?

Tõe väljaselgitamiseks kohtub filmi autor Afganistanis ja Tšetšeenias võidelnud sõduritega, Leningardi blokaadis osalenutega, aga ka ajakirjanikuga, kes osales Ukrainas tapetud dessantväelaste salajastel matustel ning Donbassis hukkunud vabatahtliku sõduri perekonnaga.

«Venelaste «Püha sõda»» on Kanal 2 ekraanil täna kell 22:30, kohe pärast «Naabriplikat»

Copy
Tagasi üles